Zadaszenia basenów

Macie basen i chcecie go wykorzystać maksymalnie? Chrońcie swój basen i swą wygodę podczas kąpieli przed zmianami pogody. Łatwe i szybkie rozwiązanie w postaci zadaszenia basenu zapewni pełne zadowolenie z basenu i przedłuży sezon kąpielowy.

Oprócz tego zadaszenie daje inne praktyczne korzyści, które należy docenić z punktu widzenia długookresowej eksploatacji basenu. Właściciele zadaszonych basenów chwalą sobie głównie znakomity stosunek kosztów ogrzewania i uzdatniania wody do okresu, w którym mogą w ciągu roku korzystać z basenu

Zalety zadaszenia

 • Przedłużony sezon kąpieli (od kwietnia do listopada).
 • Podniesienie temperatury wody od 5°C do 10°C bez jej ogrzewania.
 • Mniejsze koszty chemicznego uzdatniania wody.
 • Ochrona przed zanieczyszczeniem wody przez deszcz i otoczenie. 
 • Wzrost bezpieczeństwa dzieci (wariant z pełnym zamykaniem).

Niskie zadaszenia basenów służą jako jego zakrycie w przypadku, kiedy klient woli nie rzucający się w oczy wygląd zadaszenia. Jednak i w tym przypadku można zakryty basen wykorzystywać do sportów wodnych, zabawy czy rehabilitacji.

Zadaszenie basenu model A1

Jest to sprawdzony i najdostępniejszy cenowo model zadaszenia.  Dzięki swemu kształtowi odznacza się wyjątkową wytrzymałością, dlatego nadaje się do obszarów górskich i wietrznych, gdzie przewiduje się wzmożone obciążenie konstrukcji. Ponadczasowy kształt zapewnia trwałą wartość estetyczną i przytulne warunki kąpieli.

Zadaszenie basenu model A2

Charakterystyczne cechy modelu A2 to ostre kształty i niska wysokość. Mieliśmy na względzie jak największą integrację z otoczeniem, nienaruszającą charakteru ogrodu.

Zadaszenie basenu model A4

Model A4 jest evergreenem w kategorii wysokich zadaszeń. Dobry w chłodne dni, kiedy pod zadaszeniem można się wygodnie przebierać, czy dokonywać konserwacji basenu. Jest to bardzo estetyczne połączenie łuków i ścian pionowych. Model ten umożliwia wygodną kąpiel w każdej pogodzie, dając możliwość przejścia po jednej stronie basenu. Model A4 to dobry wybór w przypadku, kiedy chce się pod dachem ustawić leżaki, stoły itp.

Zadaszenie basenu model A5

Model A5 to podwyższony wariant modelu A2. Łatwy dostęp do zadaszonego basenu docenią nie tylko dzieci, które po zadaszeniem mogą się bawić bez ograniczeń, ale na pewno także starsza generacja, dla której łatwy dostęp i ruch jest równie ważny. Jest to zadaszenie w pełni przejściowe, czyli umożliwia nieograniczony ruch wokół basenu, bez jego otwarcia. Model A5 polecamy wszystkim, którzy się chcą kąpać w chłodniejszych okresach.

Zadaszenie basenu model A6

Jest to zadaszenie dla basenów okrągłych, składające się z dwóch półkul, z których jedna jest na stałe połączona z ziemią, a druga na nią najeżdża. System ten umożliwia odkrycie połowy basenu. Część przesuwna zaopatrzona jest w zamykane zabezpieczenie przed wejściem osób nieuprawnionych. Montaż tego modelu na ogół nie wymaga większej ingerencji w okolicę basenu – nie ma szyn dla poszczególnych segmentów.

Zadaszenie basenu model A7

Nowość roku 2011. Najniższy model zadaszenia. Estetyczne rozwiązanie przejścia wypełnienia konstrukcji od dachu do ścian pionowych metodą „łamania szkła”. W porównaniu z modelem A2 nie ma konieczności użycia profilu narożnego. Model posiada także wariant jednoszynowy, gdzie szyny prowadzące dla poszczególnych segmentów umieszczone są tylko wzdłuż jednej strony basenu. Po drugiej stronie zadaszenie posiada specjalne koła, które poruszają się po okolicznej nawierzchni.

Zadaszenie basenu model A8

Model A8 to dobry wybór dla tych, którzy preferują rozwiązanie eleganckie i estetyczne, równocześnie w żaden sposób nie ograniczające. Wielka przestrzeń pod dachem umożliwia ustawienie leżaków, stolików czy innych sprzętów uprzyjemniających wypoczynek. Przy tym daje doskonałą ochronę przed kaprysami pogody.

Zadaszenie basenu model A9

Model A9 to idealny wybór w przypadku, kiedy basen jest umieszczony blisko domu lub ogrodzenia. Montaż do ściany domu umożliwia wygodne przejście z jego wnętrza do basenu z pełną ochroną przed złą pogodą.

Zadaszenie basenu model Atypy

Nasza firma działa na rynku zadaszeń basenowych już 11 lat. W tym okresie wyrobiła sobie opinię firmy śmiało angażującej się w projekty, których nie podjęli nasi konkurenci lub oferowali rozwiązania szyte na miarę ich – nie klientów. Z niżej prezentowanych zdjęć wynika wyraźnie, jak bardzo staramy się wyjść naprzeciw klientom. Kiedy gdzieś wam powiedzą, że „tego się nie da”, zapytajcie u nas. Nakrycie basenu przedłuża sezon kąpielowy, chroni basen przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi i obniża wydatki na środki chemiczne.

Konstrukcja

Zadaszenie składa się z dwóch lub więcej segmentów o różnej wysokości. Każda segment składa się z konstrukcji o długości 2,17 m ze stopu aluminium o dużej wytrzymałości, która jest zgięta i uformowana w kształt odpowiadający danemu typowi zadaszenia oraz wypełniona płytami poliwęglanowymi o grubości 10 mm (jedno- lub pięciokomorowy) lub 4 mm (pleksi) posiadającymi obustronną stabilizację UV. Szerokość konstrukcji zależy od szerokości basenu, ilość segmentów od jego długości. Segmenty posiadają w narożnikach kółka i poruszają się teleskopowo po szynach. W większości przypadków możliwe jest ich odsunięcie poza basen. Na życzenie można zastosować różne rodzaje i kolory wypełnienia konstrukcji, dotyczy to także samej konstrukcji.

Poszczególne profile kształtujemy za pomocą nowoczesnej zginarki CNC, osiągając doskonałą jakość i zarówno efektywność produkcji.

Podstawowe wyposażenie zadaszeń

W cenie każdego zadaszenia są następujące elementy:

 • Profile nośne 60 x 40 mm, 50 x 50 mm
 • Pokrycie konstrukcji: eloksalacja
 • Poprzeczki zwiększające sztywność i wytrzymałość
 • Usuwalne ściany przednie i tylne
 • 1 sztuka drzwi dowolnego typu
 • Szyny (prowadnice jezdne)
 • Przedłużenie szyn 2,5 m za zadaszenie (przy szynach wielokrotnych)
 • Wszelkie elementy mocujące
 • Zabezpieczenie segmentów przed przesuwem
 • Lite kółka  w rogach zadaszenia zaopatrzone w nierdzewne łożyska

Przygotowanie do montażu

Głównym wymogiem montażu i użytkowania zadaszenia jest odpowiednio przygotowana powierzchnia do umocowania szyn (posadzka, beton, drzewo, …). Spełnienie tego wymogu to pierwszy warunek do harmonijnej wzajemnej współpracy. Powierzchnia ta decyduje bowiem w dużym stopniu o jakości i możliwościach montażu poszczególnych segmentów. W idealnym przypadku tolerancja wysokości tej powierzchni nie powinna przekraczać 4 mm na całej długości szyny. Dajemy sobie oczywiście radę z o wiele gorszą powierzchnią, trzeba jednak się liczyć z koniecznością podkładek pod szyny. 

Oprócz tego potrzebujemy tylko wystarczający dostęp do basenu i gniazdko 230 V.